Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 13.07.2024
Imieniny Danieli, Henryka i Małgorzaty

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Startuje program Grypa 65+

30-08-2021 / poniedziałek

Po raz siódmy Gmina Opole Lubelskie przeprowadzi program darmowych szczepień przeciw grypie dla seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia.

Z roku na rok coraz większe powodzenie akcji sprawiło, że gmina zdecydowała się ją kontynuować także w tym roku, przeznaczając na nią fundusze w wysokości 25 000,00 zł. To o 5 tys. zł więcej niż w ostatnich latach.
Akcję szczepień, podobnie jak w roku ubiegłym, prowadzić będzie Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Opolu Lubelskim, które złożyło najlepszą ofertę, wyceniając koszt jednego szczepienia na 59,00 zł.

30 sierpnia, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis oraz Prezes Zarządu PCZ Gabriel Maj podpisali umowę dotyczącą realizacji tegorocznej edycji programu. Wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 65 lat i są mieszkańcami Gminy Opole Lubelskie, zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

Profilaktyczne szczepienia przeciw grypie są szczególnie ważne dla osób starszych, które są najbardziej narażone na poważne powikłania pogrypowe, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Najczęstszymi powikłaniami pogrypowymi są: zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie oskrzeli lub płuc, zatok i zapalenie opon mózgowych. Eksperci podkreślają, że szczepienia są najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia się przed grypą. W 2015 roku kiedy gmina realizowała program po raz pierwszy skorzystało z niego 214 seniorów. Rok później było to 294 mieszkańców, w trzeciej edycji 320, w czwartej 364, w piątej 385. Przed rokiem z programu szczepień skorzystało z kolei aż 408 seniorów.

- Stale zwiększająca się liczba osób chętnych do wzięcia udziału w programie profilaktycznych szczepień przeciw grypie utwierdza nas w przekonaniu, że jest to słuszna i potrzebna akcja. Stąd zwiększona w ubiegłym roku kwota na realizację programu, która pozwala na zaszczepienie ponad 400 seniorów. Liczę, że w tym roku program zakończy się rekordową liczbą zaszczepionych osób – mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.

Chętnych do skorzystania z darmowego szczepienia zapraszamy do umawiania się na szczepienie telefonicznie lub osobiście w rejestracji Przychodni Lekarza Rodzinnego (POZ) Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. ul. Szpitalna 9 lub pod numerem telefonu 600 416 557 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Szczepienia będą wykonywane w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 8.00-18.00, środa w godz. 8.00-15.00. Program jest realizowany do wyczerpania szczepionek.