Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 31.10.2020
Imieniny Krzysztofa, Augusta i Antoniny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Opole przystąpiło do akcji #sadziMY

21-09-2020 / poniedziałek
Już po raz drugi, we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, odbyła się akcja #sadziMY. Tak jak w poprzednim roku leśnicy rozdawali wszystkim chętnym sadzonki drzew. Inicjatorem ogólnopolskiej akcji był prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, sadził młode drzewka w gdańskim Nadleśnictwie Lipusz, terenie zniszczonym przez huragan w 2017 r.

Gmina Opole Lubelskie także przystąpiła do akcji sadzenia drzew. 30 sadzonek, które gmina otrzymała z Nadleśnictwa Kraśnik, zostało posadzonych 21 września w parku miejskim w Opolu Lubelskim. Drzewa sadzili m.in. Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Starosta Opolski Dariusz Piotrowski, Zastępca Burmistrza Waldemar Gogół i Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim Dariusz Stachowicz w asyście dzieci z klasy 6D ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim.
Do tegorocznej akcji #sadziMY leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. W tym roku w ramach akcji można było otrzymać dęby, jodły i świerki, modrzewie, lipy, sosny w zależności od regionu. Leśnicy rozdawali także sadzonki drzew owocowych, np. śliw.
- Od samego początku liczyliśmy, że ta akcja zjednoczy nasze społeczeństwo we wszystkich zakątkach kraju. Apelujemy do Polaków, do wszystkich którzy kochają drzewa, by poszli do swojego nadleśnictwa, wzięli sadzonkę i posadzili drzewo. To bardzo ważne, to nie jest działanie tylko na dzisiaj i tylko dla nas, ale także dla przyszłości. Las to oczyszczanie powietrza, produkcja tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla, to ogromnie istotne także z konieczności, jaką jest ochrona klimatu – mówił o akcji prezydent Andrzej Duda.