Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 19.08.2022
Imieniny Emilii, Juliusza i Ludwika

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Oficjalne otwarcie lodowiska

01-12-2021 / środa

7 grudnia 2021 r. o godz. 10:00 odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu sportowego powstałego w ramach realizacji projektu „Budowa lodowiska z funkcją kortu tenisowego wraz z zadaszeniem i budynkiem obsługowym przy ul. Fabrycznej w Opolu Lubelskim”.

Budowa obiektu była dofinansowana z Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wysokość dofinansowania wyniosła 1 452 300,00 zł. Środki pochodzą z  Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Koszt całego zadania wyniósł ostatecznie 3 mln zł.

W ramach całego zadania, w miejscu starego, odkrytego kortu tenisowego przy ul. Fabrycznej,  powstał dwufunkcyjny zadaszony obiekt – w okresie zimowym będzie służył jako lodowisko o wymiarach  15,0 x 32,0 m  z niezbędnym wyposażeniem, oraz zamiennie, w okresie wiosenno-letnim funkcjonować w nim będzie kort tenisowy. Ponadto powstał budynek obsługowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W programie: spotkanie ze Świętym Mikołajem, animacje i zabawy na lodzie dla dzieci, konkursy z nagrodami Zumba na lodzie dla dorosłych (godz. 18:00).