Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 20.03.2019
Imieniny Klaudii, Aleksandry i Patrycji

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Mój region, moje marzenia

09-04-2018 / poniedziałek

W środę, 4 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Skokowie Burmistrz Opola Lubelskiego wręczył nagrody trzem uczennicom które zostały laureatkami konkursu plastycznego organizowanego przez Komitet Regionów pt. „Mój region, moje marzenia”. Ich prace zostały wydrukowane na specjalnych pocztówkach oraz w publikacji a także prezentowane były w ramach wystawy prac konkursowych podczas sesji plenarnej Komitetu Regionów w Brukseli.

Celem konkursu plastycznego było zaangażowanie dzieci w kreatywne ćwiczenia, aby wyraziły swoje marzenia o swoich regionach w kontekście europejskim. Konkurs pozwalał na pełną swobodę wypowiedzi i wspierał ich kreatywność oraz innowacyjne pomysły wyrażane przez sztukę.

Dzieci mogły wyrazić swoje marzenia o swoich regionach, ich szkołach, ich życiu, ich przyjaciołach, ich rodzinach w kontekście Europy, proszone były również o krótki opis wizji przedstawionej w rysunkach (w nie więcej niż w 100 słowach).
W konkursie brały udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat ze szkoły podstawowej. Wyróżnione uczennice to Natalia Winiarz  (10 lat), Magdalena Dudek (12 lat) i Gabriela Śliwińska (11 lat). Ich udział w konkursie był możliwy dzięki nominowaniu do konkursu szkoły w Skokowie przez Burmistrza Dariusza Wróbla, który jest także członkiem Komitetu Regionów. Podobny konkurs odbywał się już po raz trzeci, poprzednio burmistrz zaprosił do udziału w konkursie Szkołę Podstawową Nr 1 i Nr 2 w Opolu lubelskim.