Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 24.07.2024
Imieniny Kingi, Krystyny i Michaliny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Drugi etap remontu świetlicy w Zadolu

09-05-2023 / wtorek

9 maja Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis podpisał umowę z wykonawcą inwestycji polegającej na termomodernizacji świetlicy wiejskiej w Zadolu.

Jest to drugi etap modernizacji tego obiektu, która rozpoczęła się od przebudowy dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego, na którą gmina uzyskała dofinasowanie w kwocie 270 tys. zł w ramach pierwszego naboru do rządowego programu Polski Ład.

"Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Zadolu oraz zakup wyposażenia" to z kolei zadanie którego całkowita wartość wynosi 225 tys. zł, dofinasowane kwotą 145 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 – „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Przy podpisaniu umowy obecni byli także m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Stachowicz i Radny Rady Miejskiej Adam Adamczyk.  

- Jak widać, szukamy różnych źródeł finansowania inwestycji gminnych i cieszę się, że tym razem dzięki środkom z PROW-u, możemy kontynuować modernizację świetlicy w Zadolu rozpoczętą w tym roku od remontu dachu. Świetlica w Zadolu jest jedną z dziesięciu świetlic wiejskich, które poddajemy kompleksowej modernizacji, aby mogły lepiej służyć lokalnej społeczności – mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.

W zakres inwestycji wchodzą prace rozbiórkowe, docieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie nowej elewacji, docieplenie stropu, wymiana części okien i drzwi, remont pięciu pomieszczeń wraz z wymianą instalacji sanitarnej i elektrycznej, roboty malarskie w pomieszczeniach, dostawa i montaż wyposażenia. Na wykonanie tych prac wykonawca – firma Arbud Investment z Radomia, ma 3 miesiące.