Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 13.07.2024
Imieniny Danieli, Henryka i Małgorzaty

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Świetlica w Zadolu po remoncie

16-11-2023 / czwartek
Dziś odbyło się oficjalne otwarcie, kompleksowo wyremontowanej, świetlicy wiejskiej w Zadolu.
 
Łączne wydatki na ten cel to prawie 650 tys. zł. Gmina pozyskała te środki z trzech źródeł: Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych, środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Prace rozpoczęły się w marcu bieżącego roku od remontu dachu a skończyły w listopadzie montażem instalacji fotowoltaicznej.
 
- Łącznie na terenie gminy mamy takich obiektów 21 z czego aż 11 poddajemy modernizacji, lub zostały już zmodernizowane, za łączną kwotę 6 mln zł. To jeden z priorytetów tej kadencji, ponieważ takie miejsca są niezwykle potrzebne lokalnej społeczności do wspólnego działania i integracji – mówił podczas uroczystości Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.
 
Pełny zakres remontu zawierał przebudowę dachu wraz z wymianą pokrycia na pow. ok 330 m2, wykonanie wieńca, wykonanie instalacji odgromowej, instalacji wentylacji grawitacyjnej, opaski chodnikowej i podestu wokół budynku. Wykonano także termomodernizację budynku, w tym m.in. docieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie elewacji, docieplenie stropu, wymianę części okien i drzwi, remont pomieszczeń. Ostatnim etapem był montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku w ilości 22 szt. paneli o łącznej mocy 9900Wp oraz wymiana elektryki, ogrzewanie elektryczne, kominy dymne i wejście do budynku.