Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 04.12.2023
Imieniny Barbary, Filipa i Krystiana

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego

05-08-2021 / czwartek

9 sierpnia zaczynają się konsultacje społeczne dotyczące budżetu obywatelskiego na 2022 rok.

Nowe pomysły mają szansę na realizację w 2022 roku. Mieszkańcy i mieszkanki wybiorą je podczas jesiennego głosowania. Kwota do rozdysponowania to 60 000,00 zł.

Celem budżetu obywatelskiego jest większe zaangażowanie mieszkańców w ustalanie priorytetów społeczności lokalnej, z perspektywy jej wspólnego dobra. Cel ten ma prowadzić do aktywnego udziału w procesie opracowania budżetu, budowania więzi w lokalnej społeczności.

Powołany przez Burmistrza Opola Lubelskiego Miejski Zespół ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego do 17 września dokona oceny zgłoszonych projektów i opracuje listę projektów, która zostanie dopuszczona pod głosowanie. Głosowanie na projekty będzie miało miejsce w okresie od 11 do 22 października 2021 roku, w dniach roboczych w godzinach pracy jednostek.

Mieszkańcy będą mogli zagłosować za pomocą kart do głosowania, na których będą wybierali jedno wskazane przez siebie zadanie do realizacji. Opublikowanie wyników głosowania nastąpi 2 listopada 2021 roku a projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2022 rok.

 

Do pobrania: