Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 14.12.2018
Imieniny Alfreda i Izydora

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Ruszają prace na ul. Puławskiej. Zmiana organizacji ruchu

03-11-2017 / piątek

W tym roku nowa kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa - w przyszłym nowa nawierzchnia i chodniki.
Od tego tygodnia nastąpiła zmiana organizacji ruchu drogowego w okolicach ul. Puławskiej. Nie można na nią wjechać z ul. Lubelskiej, Targowej i Morwowej. Przyczyną tego jest rozpoczęcie prac polegających na wymianie sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w ciągu tej ulicy od skrzyżowania z ul. Lubelską do skrzyżowania z ul. Targową i Rzemieślniczą. Budowa nowych sieci pozwoli na bezawaryjną eksploatację przez następnych kilkadziesiąt lat. Prace potrwają do końca bieżącego roku, jeśli pogoda będzie sprzyjać wykonawcy, którym jest Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne.
Wiosnę przyszłego roku, po wyłonieniu wykonawcy w drodze przetargu, nastąpią dalsze prace na tej ulicy. W ramach przebudowy cała ulica Puławska – 282 mb, od skrzyżowania z ul. Lubelską do ul. Rzemieślniczej otrzyma nową nawierzchnię bitumiczną, a 7 zjazdów wykonanych zostanie z kostki brukowej o grubości 8 cm. Przebudowane zostaną oba chodniki. Z chodnika po prawej stronie już zostały usunięte drzewa. Zastąpią je nowe, nasadzone niżej między blokiem a skarpą. Chodniki będą wykonane z nowej kostki brukowej, a ich krawężniki zostaną obniżone co umożliwi wjazd na nie samochodów. W ramach pasa drogowego wyodrębniony zostanie chodnik o szerokości 2 metrów. Miejsce wydzielone w nim innym kolorem kostki brukowej służyć będzie do zatrzymywania się i postoju aut.
Przebudowa ul. Puławskiej była zaplanowana w całości na ten rok, jednak z uwagi na unieważnienie dwóch przetargów ze względu na to, że cena złożonych ofert w znacznym stopniu przewyższała kwotę przeznaczoną na ten cel przez gminę, inwestycja dokończona zostanie z roku przyszłym.