Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 19.07.2024
Imieniny Marcina, Włodzisława i Piotra

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Opolska „Jedynka” laureatem konkursu Ekopracownia – zielone serce szkoły

05-06-2023 / poniedziałek
Opolska „Jedynka” laureatem konkursu Ekopracownia – zielone serce szkoły, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
 
Dziś w siedzibie WFOŚiGW w Lublinie Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Dyrektor SP Nr 1 w Opolu Lubelskim Ilona Majak – Gierczak odebrali voucher na kwotę 50 000,00 zł na realizację projektu pod nazwą „Czym skorupka za młodu nasiąknie – EKO – Obywatel”. Projekt uzyskał dofinasowanie w ramach konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
 
Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego
Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.