Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 02.10.2023
Imieniny Aleksandra, Sławy i Teofila

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Obywatele Opola Lubelskiego zasłużeni dla Lubelszczyzny

05-07-2016 / wtorek

Mieszkańcy naszego miasta Gabriela Teresińska-Pruchniak  i Jan Maciąg zostali wyróżnieni przez Zarząd Województwa Lubelskiego odznaką honorową „Zasłużony Dla Województwa Lubelskiego”.

Odznaki wyróżnionym wręczył Paweł Nakonieczny Członek Zarządu Województwa Lubelskiego podczas Manufaktury Smaków w niedzielę 3 czerwca w parku miejskim.

Pani Gabriela Teresińska-Pruchniak od 2005 roku związana jest z Samorządem Opola Lubelskiego. Pracowała w Wydziale Inwestycji, Planowania i Rozwoju oraz w Wydziale Integracji Europejskiej i Promocji, na stanowisku Sekretarza a obecnie Zastępcy Burmistrza Opola Lubelskiego. Jest współtwórcą Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak”, od 2006 r. pełni funkcję Przewodniczącej Rady LGD. Owocem jej pracy jest szereg inwestycji, które udało się zrealizować na terenie gminy Opole Lubelskie, również przy wykorzystaniu zewnętrznych środków.

Pan Jan Maciąg prowadzi od 1991 roku działalność gospodarczą „Przedsiębiorstwo Skup – Sprzedaż Koni Jan Maciąg”. Główną działalnością firmy jest handel  żywymi zwierzętami, płodami rolnymi i surowcami dla przemysłu tekstylnego. Od wielu lat jest związany z Lubelską Izbą Rolniczą. Aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej i dla o interesy opolskich rolników.

O przyznaniu odznaki honorowej „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” zdecydował Zarząd Województwa Lubelskiego po opinii Komisji Odznaki Honorowej.