Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 21.02.2024
Imieniny Eleonory, Ireny i Lenki

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Nasadzenia drzew w Parku Miejskim

30-11-2022 / środa

Na terenie Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim rozpoczęły się nowe nasadzenia drzew w ramach drugiego etapu rewitalizacji parku.

Na dzień dzisiejszy dokonano 45 nowych nasadzeń. Wykonuje je Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Pozostałe nasadzenia planowane są na wiosnę przyszłego roku. Docelowo rewitalizacja Parku Miejskiego zakłada kompleksową pielęgnację zieleni parkowej polegającą na nasadzeniu sadzonek 76 drzew o wysokości ok. 300 cm - 350 cm i średnicy bryły korzeniowej od 65 cm do 100 cm. Do nasadzeń przewidziano gatunki drzew: klon pospolity, klon jawor, grab pospolity, buk pospolity, jesion wyniosły, modrzew europejski, sosna czarna, dąb szypułkowy, perełkowiec japoński, lipa drobnolistna, lipa szerokolistna, wiąz szypułkowy.

Wcześniej, w ramach prac przygotowawczych do rewitalizacji parku sporządzono inwentaryzację zieleni wysokiej w obrębie parku wraz z opisem stanu drzew i zaleceniami działań co do poszczególnych drzew. Ocena stanu zdrowotnego drzew została dokonana przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia w zakresie ogrodnictwa oraz kierowania pracami przy zabytkowej zieleni zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.