Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 19.08.2022
Imieniny Emilii, Juliusza i Ludwika

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Mistrzostwo województwa dla drużyny ze SP w Skokowie

26-11-2021 / piątek

Ogromną niespodziankę sprawiła nam drużyna chłopców, która wywalczyła tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym drużynowym chłopców.

Finał wojewódzki, organizowany przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbył się w Szczebrzeszynie w środę 24 listopada 2021 roku. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, które wcześniej wywalczyły tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie w swoich rejonach. Drużyna w składzie: Ernest Staniek i Mikołaj Rzepecki, po wspaniałej i zaciętej rywalizacji, nie dała żadnych szans przeciwnikom i wygrała wszystkie mecze, zajmując ostatecznie I miejsce w turnieju. Sukces tym większy, że w spotkaniu finałowym pokonaliśmy drużynę z powiatu lubartowskiego, z którą tydzień wcześniej w Łucce przegraliśmy nieznacznie finał etapu rejonowego. Uczniowie ze SP w Skokowie w drodze do finałów wojewódzkich przeszli kolejno etapy: powiatowy i rejonowy. To niewątpliwie największy dotychczasowy sukces sportowy szkoły.

Zawodnicy już od kilku lat trenują tę dyscyplinę sportu w szkole pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego: pani Iwony Bery i pana Grzegorza Konarskiego. Dodatkowo doskonalą swoje umiejętności na zajęciach w klubie sportowym OPOLANKI pod okiem pana Sławomira Ignatowskiego. Gratulujemy zawodnikom, trenerom oraz rodzicom i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.