Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 13.07.2024
Imieniny Danieli, Henryka i Małgorzaty

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

List Burmistrza z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

01-09-2021 / środa

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Dyrektorzy Szkół, Szanowni Państwo,

Dziś uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny. Każdy nowy początek niesie ze sobą nowe wyzwania, zarówno dla Was Drodzy uczniowie, jak i dla nauczycieli, pedagogów oraz rodziców.

Nowy rok szkolny rozpoczynamy z nadzieją, że problemy minionego roku, związane z pandemią koronawirusa, mamy już za sobą i cały rok szkolny nauka odbywać się będzie w sposób stacjonarny. To bardzo ważne, ponieważ nawet najlepiej prowadzone nauczanie zdalne, nie zastąpi bezpośredniego kontaktu uczniów z nauczycielami.

Grono pedagogiczne, po raz kolejny, wspólnie podejmie trud kształtowania charakterów, wzbogacania wiedzy oraz rozwijania umiejętności dzieci i młodzieży. Dla nas – samorządowców, a także dla pracowników oświaty, będzie to czas związany z jak najlepszym przygotowaniem placówek oświatowych do wykonywania tej misji i utworzenia jak najlepszych warunków do nauki i pracy.

W ostatnich latach wszystkie gminne szkoły, dzięki środkom pozyskanym przez gminę, przeszły termomodernizację. To warta ponad 10 mln zł inwestycja, która znacząco poprawi komfort nauki dla uczniów oraz komfort pracy dla nauczycieli. Stale jednak będziemy starać się pozyskiwać kolejne środki finansowe, aby doposażać szkoły i sale lekcyjne w nowoczesny sprzęt. Stale także podejmujemy działania na rzecz rozbudowy infrastruktury sportowej przy naszych szkołach.  

Drodzy Uczniowie! Dziś ponownie stajecie przed ogromną szansą i mam nadzieję, że z tej szansy skorzystacie. Ta szansa to dobre warunki nauki i wspaniali nauczyciele, którzy, z pewnością dołożą wszelkich starań aby zapewnić Wam jak najwyższy poziom edukacji.

Drodzy Nauczyciele! Praca, którą wykonujecie jest nieoceniona. Wierzę, że Wasz upór, oddanie i zaangażowanie zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nauczania, większą liczbą uśmiechniętych i zadowolonych Waszych wychowanków.

Wszystkim Państwu, którzy tworzycie społeczność naszych gminnych szkół, życzę wszelkiej pomyślności, zrealizowania zamierzonych celów, radości i satysfakcji. Niech wszystkim Państwu przyświeca idea, że to co wypracujemy w roku szkolnym, na pewno zaprocentuje w przyszłości. Niech ten rozpoczynający się rok szkolny będzie dla nas wszystkich udany i pomyślny.

Sławomir Plis
Burmistrz Opola Lubelskiego