Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 30.11.2023
Imieniny Andrzeja, Zbysława i Justyny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Inauguracja Sport Klubów w Opolu Lubelskim

21-09-2022 / środa
Na stadionie przy ulicy Kolejowej w Opolu Lubelskim zainaugurowano dziś II edycję Sport Klubów - projektu funkcjonującego w ramach Programu MEiN „Aktywny powrót do szkoły. WF z AWF”.
 
W uroczystości otwarcia igrzysk, która odbyła się zgodnie z olimpijskim ceremoniałem, wzięli udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Bartosz Molik, Burmistrz Opola Opola Lubelskiego Sławomir Plis a także reprezentantka Polski i mistrzyni świata we wspinaczce na szybkość Aleksandra Mirosław.
 
W zawodach sportowych przygotowanych i prowadzonych przez wykładowców i studentów AWF w Warszawie uczestniczyło ok. 300 dzieci - uczennic i uczniów z klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy Opole Lubelskie. Rywalizowali zgodnie z duchem fair play i hasłem „udział ważniejszy niż zwycięstwo”, w konkurencjach opartych na fundamentalnych umiejętnościach ruchowych. Nie było przegranych, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
 
Na zakończenie imprezy, dla wszystkich uczestników igrzysk, koncert zagrał zespół Pectus.
 
Organizatorami wydarzenia byli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filia AWF w BiałejPodlaskiej oraz Gmina Opole Lubelskie.