Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 30.01.2023
Imieniny Martyny, Macieja i Bronisława

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Gra szyfrów w Jedynce

28-11-2022 / poniedziałek
28 listopada 2022r. przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim pojawił się mobilny showroom z „Grą szyfrów”, przeznaczoną dla uczniów, którzy ukończyli 13 lat.
 
Podczas otwarcia mobilnego showroomu obecni byli Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Dyrektor Oddziału IPNw Lublinie Robert Derewenda i Dyrektor SP Nr 1 w Opolu Lubelskim Ilona Majak-Gierczak.
 
"Gra Szyfrów" prezentowana jest w tirze przekształconym w pokój multimedialny ze stanowiskami do grania. Dostępne są 4 stanowiska do grania na konsoli oraz 2 stanowiska do grania w okularach VR. W grze wcielamy się w rolę polskich bohaterów z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. Musimy odkryć najgłębiej skrywane tajemnice wywiadu - złamać bolszewickie szyfry, zapewnić łączność radiową i zneutralizować budzące postrach pociągi pancerne. Zaczynamy ją w pomieszczeniu, w którym naszym zadaniem jest odpalenie silników i uruchomienie elektryczność sprzed 100 lat. Następnie musimy odnaleźć ukrytą depeszę i rozszyfrować ją, by przejść przez wagonownię do sowieckiego tunelu i finalnie wykoleić pociąg. Rozwiązania zastosowane w grze powstały na bazie materiałów źródłowych lub zostały dokładnie odwzorowane z historycznych eksponatów. Misje graczy to udokumentowane wydarzenia historyczne, a każdy z bohaterów ma inne, kluczowe dla wyników bitwy zadanie.
 
"Gra Szyfrów" została włączona w tym roku - jako jedna z dwóch gier do podstawy programowej jako treści rekomendowane.