Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 29.07.2021
Imieniny Marty, Konstantego i Olafa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Ulica Fabryczna - będą pieniądze na remont

08-11-2018 / czwartek

Wniosek Gminy Opole Lubelskie pod nazwą "Przebudowa drogi gminnej nr 113477L - ulica Fabryczna w Opolu Lubelskim na odcinku od km 0+000,00 do km 2+436,38" znalazł się na 14 miejscu (na 84 wnioski) wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań zgłoszonych do realizacji w 2017 roku przez samorządy powiatowe i gminne województwa lubelskiego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W ramach zadania kontynuowana będzie przebudowa kolejnych 2,5 km od granic administracyjnych miasta gdzie kończy się wyremontowany w tym roku odcinek do skrzyżowania z ulicą Przemysłową. Wartość całej inwestycji to ponad 4 mln zł. Wnioskowana kwota dotacji to 2 085 307 zł.

Przebudowany odcinek drogi będzie posiadał nawierzchnię asfaltową o szerokości od 5,5 do 10,4 m. Zostanie także przebudowany istniejący chodnik oraz wykonane zostaną nowe odcinki chodników po lewej i prawej stronie, zatoki autobusowe, peron przy przystanku autobusowym, perony autobusowe wraz z chodnikami do przejść dla pieszych, dwukierunkowa ścieżka rowerowa usytuowana po prawej stronie jezdni o szer. 2 m oddzielona od jezdni słupkami elastycznymi, wyniesione przejścia dla pieszych z betonowej kostki brukowej (przy cukrowni, między ul. Wiejską a Kwiatową oraz przy ul. Nadstawnej). wraz z oznakowaniem aktywnym z zasilaniem hybrydowym, przebudowane zostaną również istniejące przepusty pod drogą, wykonane nawierzchnie zjazdów z kostki betonowej, pobocza gruntowe o szerokości 1 m oraz wybudowana kanalizacja deszczowa na odcinku ok. 1,2 km.

Ostateczna lista zakwalifikowanych wniosków będzie znana do 31 grudnia 2016 roku.