Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 19.07.2024
Imieniny Marcina, Włodzisława i Piotra

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Rodzina 3+

  • O Programie

Uchwała Rady Miejskiej - pobierz
Zarządzenie Burmistrza Opola Lubelskiego - pobierz
Regulamin Opolskiej Karty Rodzinnej - pobierz

  • Dla Partnerów

Chciałbym zostać partnerem programu - Jak zostać firmę przyjazną dużej rodzinie?

Szanowni Państwo
Przedsiębiorcy
działający na terenie Gminy Opole Lubelskie

Od 1 czerwca 2014 r, z inicjatywy Burmistrza Opola Lubelskiego oraz Rady Miejskiej, wdrażany będzie na terenie gminy Opole Lubelskie program działań na rzecz rodzin wielodzietnych - ,,Gmina Opole Lubelskie wspiera rodziny 3+”.
Program ma promować model rodziny wielodzietnej. Jego cele to wspieranie takich rodzin oraz polepszanie życiowych i rozwojowych szans wychowujących się w nich dzieci. W ten sposób chcemy realizować naszą lokalną politykę prorodzinną, promującą dzietność i przeciwdziałać niekorzystnej sytuacji demograficznej w naszej gminie.
Program jest adresowany do rodzin wychowujących troje lub więcej dzieci, zamieszkujących na terenie naszej gminy. Polegać będzie na ułatwieniach w dostępie do miejskiej infrastruktury, sportu, rekreacji, kultury oraz innych dóbr i usług.
W tym celu wprowadzony zostanie przez gminne instytucje system ulg, zwolnień oraz preferencji dla rodzin wielodzietnych.
Równocześnie kierujemy do Państwa propozycje, abyśmy wspólnie poszerzali ofertę programu. Zaoferowane przez Państwa firmy ulgi czy preferencje dla rodzin wielodzietnych mogą stać się, podobnie jak w innych miastach, istotną częścią Programu.
Umożliwi to zwiększenie zainteresowania opolskich rodzin Państwa ofertą. Wyrażamy przy tym nadzieję, iż status Partnera Programu stanie się cennym elementem wizerunku Państwa firmy. W celu szerokiej informacji o programie jak i jego partnerach zostanie utworzona specjalna zakładka na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. O Państwa przychylności będziemy również systematycznie informować na łamach „Opolanina”.
Liczymy, że przyjmą Państwo z zainteresowaniem propozycję udziału w tym przedsięwzięciu na rzecz dużych opolskich rodzin.
Szczegółowe informacje oraz deklaracje udziału w Programie można uzyskać pod numerem telefonu 81 827-72-21 lub drogą elektroniczną pod adresem sekretariat@opolelubelskie.pl

Pobierz wzór deklaracji o przystąpieniu do programu

Zaproponuj specjalną ofertę rabatową dla dużych rodzin.
Twoja oferta będzie dostępna wyłącznie z Opolską Kartą "Rodzina 3+".
Dołącz do firm przyjaznych rodzinie!
„Opole Lubelskie Wspiera Rodziny 3+” to Program promujący Twoją firmę!

  • Dla rodzin

Zachęcamy wszystkie rodziny wielodzietne z terenu Gminy Opole Lubelskie, które spełniają warunki regulaminu Programu "Opole Lubelskie Wspiera Rodziny 3+" o przystąpienie do niego i korzystanie z systemy ulg w wyznaczonych instytucjach gminnych i u Partnerów Programu.
Wniosek o przystąpieniu do Programu i wydanie Opolskich Kart Rodzinnych "Rodzina 3" jest dostępny poniżej, w Punkcie Obsługi Klienta na parterze Urzędu Miejskiego i pok. 113 - I piętro (tel. 81 827 72 21).

Regulamin - pobierz
Wniosek o wydanie karty rodzinnej - pobierz
Wniosek o wydanie duplikatu karty rodzinnej - pobierz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy,

że w Urzędzie Miejskim w Punkcie Obsługi Klienta (parter) można złożyć wniosek i uzyskać ogólopolską Kartę Dużej Rodziny.
Szczególowe informacje na temat tej karty - kto może ją otrzymać i z jakich ulg można storzystać dostępne są na stronie programu:

https://obywatel.gov.pl/zasilki-i-pomoc-finansowa/karta-duzej-rodziny-jak-zdobyc

Obraz symbolizujący ulgi Obraz symbolizujący współpracę partnerów biznesowych
Obraz symbolizujący mapę lokalizacji