Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 26.07.2021
Imieniny Anny, Anity i Mirosławy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Rośnie boisko przy ul. Kolejowej

10-01-2018 / środa

Dzięki łagodnej zimie, która jest jak do tej pory wyjątkowo łagodna dla budowlańców, trwają stale prace na obiekcie sportowym przy ul. Kolejowej. Po początkowych pracach rozbiórkowych wykonano już drenaż odwadniający teren boiska i teren do niego przyległy od strony zachodniej. Jest już ułożona warstwa filtrująca płytę boiska, na którą będzie układana warstwa wegetacyjna. Wykonane jest także przyłącze wodociągowe wraz ze zmianą zasilania w wodę przyszłych obiektów strefy Dziennego Domu Pomocy i budynku sanitarnego. Do nowego przyłącza włączono również obiekty przy ul. Kolejowej, które były zasilane w wodę ze starego przyłącza przebiegającego przez teren boiska. Ułożono już kabel ziemny zasilający sztuczne oświetlenie i zamontowano fundamenty pod maszty.
Aktualnie budowana jest trybuna południowa oraz wykonywane są fundamenty pod trybunę ziemną północną i boks dla kibiców gości. Wykonawca przygotowuje już warstwę wegetacyjną pod przyszły zasiew trawy.
Warto wspomnieć, że prace zaplanowane do realizacji w 2017 r. zostały wykonane w 100%, a nawet prowadzone są z pewnym wyprzedzeniem. Obecnie gmina przygotowuje niezbędną specyfikację do ogłoszenia przetargu na realizację na tym terenie budynku wielofunkcyjnego z przeznaczeniem na Dzienny Dom Pomocy oraz zaplecze sportowe i budynek sanitarny.