Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 29.07.2021
Imieniny Marty, Konstantego i Olafa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Remonty dróg wjazdowych do miasta

29-08-2016 / poniedziałek

W najbliższym czasie zakończą się kolejne remonty dróg wjazdowych do Opola Lubelskiego oraz nowych dojazdów do obwodnicy Opola Lubelskiego. Aktualnie trwają prace na odcinku od zjazdu z obwodnicy w Zosinie do granic administracyjnych miasta. Gmina uzyskała na tę inwestycję dofinansowanie z programu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 a całość zadania podzielona została na dwa etapy. W pierwszym wykonywany jest  odcinek od zjazdu z obwodnicy w Zosinie do granic miasta, a w kolejnym, zaplanowanym na przyszły rok pozostały odcinek, czyli cała ulica Fabryczna do skrzyżowania z ul. Przemysłową. W zakres całości wchodzi  wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na długości ok. 2,2 km, wykonie chodników, zjazdów, ścieżki rowerowej oraz wykonanie odwodnienia korpusu drogowego i oznakowanie pionowe i poziome. Gmina przygotowuje na powyższy zakres wniosek aplikacyjny w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Dzięki staraniom samorządu nowa nawierzchnia zostanie położona także na dwóch odcinkach drogi wojewódzkiej 824. ZDW wykonał już prace na ok. kilometrowym odcinku od Ożarowa przez Elżbietę, a w ciągu najbliższych tygodni rozpoczęte zostaną prace w ciągu tej samej drogi od Woli Rudzkiej do Pustelni.

Pod koniec czerwca oddane do użytku zostało przedłużenie ul. Garbarskiej (odcinek od ul. Cmentarnej do obwodnicy). Odcinek ten stanowi najbliższy miastu zjazd z DW 747 do centrum Opola. W miejscu starych betonowych płyt prowadzących w Góry Opolskie położona została nowa nawierzchnia bitumiczna na odcinku 975 metrów. 

Ponadto wykonane zostało także przedłużenie ul. Kwiatowej od ul. Przemysłowej do drogi serwisowej obwodnicy.