Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 22.10.2021
Imieniny Filipa, Lody i Marka

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Relacja z II spotkaniach narady obywatelskiej

16-02-2016 / wtorek

11 lutego 2016 r. odbyła się kolejna, II Narada Obywatelska. Tematem spotkania był transport i bezpieczeństwo na terenie centrum Opola Lubelskiego. W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa mieszkańców miasta Opole Lubelskie, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji.
Celem spotkania było zdobycie informacji, które pozwolą mieszkańcom lepiej zrozumieć sytuację oraz przygotować rozwiązanie dla centrum Opola Lubelskiego, dlatego w trakcie II Narady podsumowano poprzednie spotkanie oraz udzielono odpowiedzi na zadane wówczas pytania (informacje ujęte zostały w materiałach dla uczestników spotkania). Jednocześnie uczestnicy mogli zapoznać się z opinią i stanowiskiem ekspertów dotyczącym bezpieczeństwa i ruchu drogowego w centrum miasta oraz pracować w grupach nad stworzeniem rekomendacji dla Urzędu Miejskiego.
Zaproszeni goście reprezentowali Wydział Ruchu oraz Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji. Odpowiedzieli na pytania nurtujące mieszkańców m.in. dotyczące możliwości ograniczenia tranzytu ciężkich samochodów, zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów na drodze, możliwości tworzenia ścieżek rowerowych oraz sygnalizacji świetlnej w Opolu Lubelskim. Poruszane zostały jednocześnie tematy dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa i czynników wpływających na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Po raz kolejny uczestniczący spotkania stanęli na wysokości zadania poprzez owocną pracę warsztatową w grupach, wypracowali wstępne rekomendacje mające na celu uatrakcyjnienie centrum Opola Lubelskiego.
Kolejne spotkania będą miały miejsce w marcu 9-10.03.2016 r. i będą zakończeniem wypracowanych rekomendacji i jednocześnie przygotowaniem do wysłuchania, które będzie miało miejsce w kwietniu br., w trakcie którego mieszkańcy przedstawią rekomendacje władzom Opola Lubelskiego.

ZOBACZ FILM Z NARADY - KLIKNIJ TU

Do pobrania: 
ZałącznikWielkość
PDF icon Materiały dla uczestników narady353.6 KB