Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 29.07.2021
Imieniny Marty, Konstantego i Olafa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Opolski Topór 2017 przyznany - przedsiębiorcy nagrodzeni

14-12-2017 / czwartek

Dziewiąty już raz Burmistrz Opola Lubelskiego wręczył swoje nagrody dla najbardziej aktywnych społecznie przedsiębiorców z terenu Gminy Opole Lubelskie.
Uroczystość odbyła się 13 grudnia 2017 roku w Opolskim Centrum Kultury. Wśród gości pojawili się m.in. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta , Starosta Opolski Zenon Rodzik i oczywiście zaproszeni przedsiębiorcy z Gminy Opole Lubelskie. Całe wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.
Zanim wręczono nagrodę główną – Opolski Topór, odbyła się dekoracja młodzieży biorącej udział w programie edukacyjnym dotyczącym marketingu produktów lokalnych „Owocna komunikacja”. Brali w nim udział uczniowie szkół z Opola Lubelskiego i z Kluczkowic. Zajęcia w ramach projektu kształtowały postawy twórcze, przedsiębiorcze, prowadzone w formie ćwiczeń, warsztatów, wymagały  indywidualnej pracy ucznia po lekcjach oraz prowadzone były w ścisłej praktycznej współpracy z przedsiębiorcami opolskimi. Program zakończony zostały konkursem na najbardziej kreatywny pomysł reklamy dla wybranego produktu lokalnego i jej realizację. Podczas Toporów publiczność miała okazję także zobaczyć zrealizowane filmy. W nagrodę wszyscy uczestnicy programu pojadą na ufundowaną przez burmistrza wycieczkę do Warszawy.
Nowością na tegorocznej gali było wręczenie nagrody dla społecznika roku. Został nim instruktor Opolskiego Centrum Kultury – Paweł Januszek, zaangażowany w wiele akcji charytatywnych, twórca opolskiego internetowego Radia Progres.
Swoje wyróżnienie drugi rok z rzędu przyznało Stowarzyszenie Owocne Inwestycje. Tym razem Laur Przedsiębiorczości trafił do Anny Pyć i Gospodarstwa Rybackiego Pstrąg Pustelnia.
Laureatem tegorocznego kryształowego Opolskiego Topora została firma FruVitaLand. Nagrodę specjalną otrzymała firma Agent – Service a wyróżnienia powędrowały do firm Kościuszko Catering i Macieja Gołębiowskiego, firmy Transport Towarowo Osobowy Wiesława Kruka i do Powiatowego Banku Spółdzielczego w Opolu Lubelskim.
„Uważam, że tego typu wydarzenia są bardzo potrzebne. Pokazują, że dostrzegamy i doceniamy wkład jaki miejscowi przedsiębiorcy wnoszą w rozwój lokalnych inicjatyw czy wydarzeń kulturalnych. Same nagrody są może bardziej symboliczne ale myślę, że bardzo istotny jest tu też walor integracyjny takich spotkań. Raz w roku możemy się wspólnie spotkać, porozmawiać, ale też zaprezentować przedsiębiorcom efekty naszych działań na rzecz rozwoju lokalnych firm” mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lub.
Uroczystość zakończył występ Macieja Damięckiego z zespołem.