Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 26.07.2021
Imieniny Anny, Anity i Mirosławy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Opolska Gala Sportu 2015

26-11-2015 / czwartek

Puchary, nagrody, dyplomy i medale otrzymali najlepsi sportowcy gminy z rąk Dariusza Wróbla Burmistrza Opola Lubelskiego i zaproszonych gości z Lubelskiego Związku Piłki Nożnej - prezesa Zbigniewa Bartnika i trenera Marka Wawra. Uroczystość odbyła się w sali kinowej OCK 18 listopada br.
Podczas gali podsumowano rywalizację sportową opolskich szkół podstawowych w Gminnych Igrzyskach Szkolnych w roku 2014/2015 oraz nagrodzono wyróżniające się zespoły szkolne, UKS „Olimp" z ZS Nr 1 i "Dubler” z SZ Nr 2 i zwycięzców gminnego turnieju tenisowego.
Najlepszymi sportowcami gminy w roku szkolnym 2014/2014 zostały dziewczęta z UKS „Dubler” i SP Nr 2, które odniosły największe sukcesy w ogólnopolskich turniejach piłkarskich. Zdobyły srebrne medale w Ogólnopolskim Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w Siedlcach i „Mini Piłce Nożnej Dziewcząt” w Głuchołazach.
Dużą atrakcją tegorocznej gali była obecność dwóch wyróżniających się zawodników II-ligowej Wisły Puławy - Łukasza Turzynieckiego i Jarosława Niezgody. Obaj wspominali początki i przebieg swojej kariery piłkarskiej.
Uroczystą Galę Opolskiego Sportu zorganizowało Opolskie Centrum Kultury i Gmina Opole Lubelskie.

Poniżej przedstawiamy nagrodzonych i wyróżnionych sportowców Opolskiej Gali Sportu 2015

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015 pod patronatem Burmistrza Opola Lubelskiego (punktacja końcowa)

1. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Opolu Lubelskim – 266 pkt
2. Szkoła Podstawowa w Skokowie – 243 pkt
3. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu Lubelskim – 238 pkt
4. Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach – 180 pkt
5. Szkoła Podstawowa w Niezdowie – 118 pkt
6. Szkoła Podstawowa w Wandalinie – 78 pkt
7. Szkoła Podstawowa w Komaszycach – 50 pkt
8. Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim – 24 pkt

Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

Końcowa kolejność turnieju:
1. Michał Dąbrowski – Wandalin gmina Opole Lubelskie
2. Filip Filipowicz – Poniatowa
3. Tomasz Kijak – Opole Lubelskie
4. Piotr Mazur – Opole Lubelskie
5. Mateusz Ciseł – Wandalin gmina Opole Lubelskie
5. Hubert Jagodziński – Opole Lubelskie
6. Borys Środek – Opole Lubelskie
6. Krzysztof Krajewski – Opole Lubelskie
7. Radosław Mroczkowski – Poniatowa
7. Paweł Kaupke – Opole Lubelskie
8. Jan Plis – Grabówka gmina Opole Lubelskie

Wyróżnione zespoły

UKS Dubler - I miejsce w Wojewódzkiej lidze młodzików starszych - Sezon 2014/2015

Drużyna:
1. Banach Dominik
2. Borowiak Bartłomiej
3. Ćwieka Konrad
4. Drąg Wiktor
5. Duda Daniel
6. Fiuk Jakub
7. Frydecki Konrad
8. Gajewski Kacper
9. Giza Marcin
10. Górski Jan
11. Górski Mikołaj
12. Greguła Łukasz
13. Jagodziński Miłosz
14. Jarosz Szymon
15 .Kania Łukasz
16. Knap Jakub
17. Kwiecień Krzysztof
18. Piekarski Grzegorz
19. Skwarczyński Edwin
20. Stępień Krystian
21. Szczucki Franciszek
22. Wesołowski Piotr
23. Żelazko Jakub
opiekun: Tomasz Jasik, Andrzej Fliszkiewicz, Robert Krupa

UKS „OLIMP” - IV miejsce w Ćwierćfinałowym Turnieju Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej Rzeszowie pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej 20 – 22.03.2015 r

Drużyna:
1. Frączek Michał,
2. Jarosz Damian,
3. Jurak Bartłomiej,
4. Superson Jakub,
5. Superson Wojciech,
6. Szymczyk Maksymilian,
7. Szkutnicki Mateusz,
8. Zugaj Mateusz,
9. Oszust Oskar
opiekun: Jurak Romuald

UKS „OLIMP” - XXIII miejsce w Finale Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Orlik-Volleymania w Kędzierzynie-Koźlu 20-21.06.2015 r.

Drużyna:
1. Zieliński Maciej
2. Duda Jakub
3.. Pętek Łukasz
4. Śliwa Wiktoria
5. Drańska Alicja
6. Wrona Anna
opiekun: Janusz Stępień

Najlepszy zespół gminy 2014/2015

UKS „DUBLER - drużyna dziewcząt
II miejsce w Polsce - Srebrny medal, I miejsce w województwie
- V Ogólnopolski Turniej Dziewcząt i Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” — Siedlce – lipiec 2015

Zespół dziewcząt z Zespołu Szkół Nr 2
II w finale ogólnopolskim – srebrny medal - w mini piłce nożnej dziewcząt - Głuchołazy 18-21.06.2015, I miejsce w finale wojewódzkim

Drużyna:
1. Zagozdon Amelia
2. Deszczyk Amelia
3. Gąsior Zuzanna
4. Mulier Wiktoria
5. Kania Anita
6. Koziarska Klara
7. Franaszczyk Kaja
8. Starek Julia
9. Orzeł Oliwia
10. Świrgoń Joanna
11. Wiktoria Rola
12. Karolina Dziechciarz
Trenerzy: Krzysztof Janoszczyk, Grzegorz Starczynowski