Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 13.07.2024
Imieniny Danieli, Henryka i Małgorzaty

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Nabór na kolektory zakończony.

24-02-2016 / środa

Gmina w dniach 1 i 8 lutego br. przeprowadziła nabór chętnych do udziału w kolejnym projekcie montażu w gospodarstwach domowych paneli słonecznych do ogrzewania wody i tym razem również do wytwarzania własnej energii elektrycznej, tzw. paneli fotowoltaicznych.

Wszystkie złożone ankiety zostały już zweryfikowane pod względem formalnym zgodnie z zapisami regulaminu. Sprawdzane były przede wszystkim opłaty za odbiór odpadów, ilość zamieszkiwanych osób w gospodarstwie i opłaty podatku od nieruchomości. W przypadku stwierdzenia zaległości w tych opłatach właściciele posesji proszeni byli o ich uregulowanie.

Obecnie wszystkie zweryfikowane ankiety przekazane zostały do firmy Eco-Team Sp. z o.o. Sp.k. z Częstochowy, której pracownicy już odwiedzają gospodarstwa w gminie w celu sprawdzenia warunków technicznych montażu zestawów paneli i wykonania projektu podłączenia instalacji.

W sumie chęć przystąpienia do nowego projektu wyraziło 918 właścicieli gospodarstw domowych w naszej gminie. 514 na zestawy do podgrzewania wody i 404 na zestawy fotowoltaiczne.