Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 26.07.2021
Imieniny Anny, Anity i Mirosławy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Konsultacje przestrzeni Małego Targu i Ogrodowej

31-03-2017 / piątek

W czwartek, 30 marca odbyło się spotkanie konsultacyjne, w formule otwartej dyskusji, na temat koncepcji zagospodarowania przestrzeni małego targu przy ul. Ogrodowej. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Gminy Opole Lubelskie, projektanci a także eksperci przygotowujący Gminny Program Rewitalizacji w Opolu Lubelskim. Wśród uczestników znaleźli się też mieszkańcy prowadzący obecnie sprzedaż na małym targu.

Zespół projektowy z firmy Arconel przedstawił propozycję aranżacji targu, oraz jego bezpośredniego otoczenia. Omówiono pomysły dotyczące wyboru roślinności oraz kształtu siedzisk w obszarze skweru zlokalizowanego przy wejściu na targ od strony ul. Lubelskiej oraz rozwiązania komunikacyjne dla pieszych oraz kierowców samochodów osobowych i dostawczych, w bezpośrednim sąsiedztwie targu.

Najwięcej uwagi poświęcono jednak propozycji nowego, bardziej estetycznego i funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeni małego targu, z uwzględnieniem nowych, trwale zadaszonych stanowisk handlowych. Niektóre z nich miałyby być wyposażone w magazynki oraz dawać możliwość korzystania z energii elektrycznej. Kompleks stoisk handlowych byłby także wyposażony w ogólnodostępną toaletę. W spotkaniu wzięło udział 31 osób. Liczne pytania odnosiły się do praktycznych aspektów korzystania z targowiska, zarówno z perspektywy osób handlujących jak i klientów korzystających z targu. Dyskutowano, między innymi, na temat liczby stoisk,  liczby osób handlujących, wielkości oraz aranżacji poszczególnych stoisk a także rozwiązań mających zapewnić komfort osobom sprzedającym i kupującym: zadaszeń, lad handlowych, wejść i przejść pomiędzy stanowiskami handlowymi.

Spotkanie jest pierwszym z serii spotkań w cyklu konsultacji społecznych dotyczących przestrzennego aspektu rewitalizacji w Opolu Lubelskim. Kolejne będą dotyczyły, odpowiednio ul. Nowy Rynek, Piłsudskiego, Kościuszki, Syndykackiej i Popijarskiej; a następnie obszar Starego Rynku, Kościelnej, Piekarskiej, Męczenników Getta, Cichej, „Małpiego gaju” przy ul. Józefowskiej. O miejscu i terminie spotkań będziemy Państwa informować na bieżąco.