Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 24.09.2021
Imieniny Marii, Gerarda i Teodora

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Kobiety na Filmoffo

08-03-2016 / wtorek

Miło nam poinformować, że na Festiwalu Kina Offowego FILMOFFO wystąpi jeden z najważniejszych polskich zespołów nurtu alternatywnego - Kobiety!

Kobiety przynależą do trójmiejskiej sceny alternatywnej, ale zawsze miały piosenkowy, popowy sznyt i doskonałe teksty - proste, ale wieloznaczne i poetyckie. Liderem i założycielem Kobiet jest Grzegorz Nawrocki, którego głos możecie także kojarzyć z pierwszej składanki gwiazdorskiego składu Yugoton. Grał też m.in. na słynnej płycie Kur "P.O.L.O.V.I.R.U.S".

Kobiety wydały dotąd pięć płyt, ostatnia ukazała się we wrześniu 2015 roku i nosi tytuł „Podarte sukienki”. Tak o płycie pisał na swoim blogu Bartek Chaciński: „Cały nowy album zespołu Nawrockiego to dowód, jak daleko przesunęła się przez lata granica tego, co wypada wciąż nazwać popem. A zarazem kolejny dowód na to, że w Polsce tylko w Trójmieście opanowali sztukę tworzenia muzyki o jakiejś względnej harmonii między yin i yang – między emocjami męskimi i kobiecymi, między melancholią i optymizmem, między wkurzeniem i błogostanem. Tutaj tragiczne albo negatywne historie, wszystkie złe newsy świata mają jakiś zaskakująco odległy charakter”.