Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 26.07.2021
Imieniny Anny, Anity i Mirosławy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Dzień Dziecka pod hasłem Moje Miasto Marzeń

30-05-2017 / wtorek

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieciaki 01.06. (czwartek) na obchody Dnia Dziecka organizowane przez Opolskie Centrum Kultury pod hasłem "Moje Miasto Marzeń". Impreza odbędzie się w plenerze na boisku obok Komendy Powiatowej Policji przy ul. 25-lecia PRL, czyli w obszarze rewitalizacji miasta. Podczas wydarzenia będzie można między innymi oznakować rower (prosimy zabrać ze sobą dowód zakupu), pobawić się chustą animacyjną, wziąć udział w grach plenerowych, za darmo poskakać na dmuchańcach. Poczuć się jak strażak, o co zadba OSP KSRG Opole Lubelskie. Odbędą się pokazy sprzętu policyjnego oraz strażackiego. Pobawić się z wielkimi maskotkami: Myszką Miki, Myszką Minnie, Shrekiem, Fioną i Smoczycą. Przygotowana będzie również strefa smakołyków - lody i inne słodkości oraz warsztaty ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Twórczej.

Ciekawą propozycją będzie również widowisko plenerowe dla dzieci pt. "Nowe szaty cesarza" w wykonaniu Teatru Pantomimy Komparsowie z Lublina. Podczas Dnia Dziecka odbędzie się też konkurs plastyczny “Moje miasto marzeń” z gwarantowanymi nagrodami, do udziału w którym już dziś zachęcamy wszystkie dzieci i całe rodziny.

Tego dnia atrakcji wystarczy dla wszystkich. Start o godzinie 15:00

1 czerwca odbędzie się również akcja charytatywna „Pomóżcie nam pomagać”! Wolontariusze PCK będą zbierać pieniądze dla siedmioletniego Arturka chorego na autyzm. Wspomóżmy jego leczenie metodą przeszczepu komórek macierzystych!