Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 29.07.2021
Imieniny Marty, Konstantego i Olafa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Burmistrz Opola Lubelskiego z „samorządowym Oscarem”

31-10-2016 / poniedziałek

30 października 2016 r. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, nadawanych przez Ligę Krajową. Burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel jako jeden z dziewięciu tegorocznych laureatów odebrał Nagrodę im. Grzegorza Palki w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.

Nagroda im. Grzegorza Palki to prestiżowe wyróżnienie nazywane przez samorządowców  „samorządowym Oscarem”. W tym roku wyróżnienie Ligi Krajowej za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego przyznane zostało po raz dziewiętnasty. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform i ugruntowania idei samorządności w Polsce. Fundując Nagrodę im. Grzegorza Palki Liga Krajowa pragnie upamiętnia jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Prezydenta Łodzi – Grzegorza Palkę. Wśród laureatów nagrody z lat ubiegłych są takie nazwiska jak Lech Kaczyński, Jerzy Buzek czy Jerzy Stępień – współtwórca reformy samorządowej. 

Burmistrza Opola Lubelskiego do nagrody nominowała Unia Miasteczek Polskich. W sumie nominowanych było 34 osoby z całej Polski. Ostatecznie nagród przyznano łącznie dziewięć w trzech kategoriach. Dariusz Wróbel został uhonorowany jako jedyny samorządowiec z województwa lubelskiego. W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano, że jest to nagroda za inicjowanie współpracy lokalnych środowisk na rzecz rozwoju z istotnym udziałem środków europejskich.

„Jestem bardzo miło zaskoczony tym wyróżnieniem i jest to dla mnie osobiście bardzo ważna nagroda. Szczególnie cieszy fakt, że szanowna kapituła dostrzegła w mojej pracy to co stanowi dla mnie w codziennych działaniach priorytet czyli sprawne sięganie po środki unijne dzięki którym staramy w możliwie największym stopniu ulepszać szeroko pojętą infrastrukturę społeczną i techniczną w Opolu a także moje zaangażowanie na arenie międzynarodowej przejawiające się w działalności w CLRAE w Strasburgu i Komitecie Regionów w Brukseli ” mówi Burmistrz Dariusz Wróbel.  

fot. Marcin Szpądrowski

fot. Marek Plis