Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 29.07.2021
Imieniny Marty, Konstantego i Olafa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Aplikacja "Moja komenda"

21-04-2017 / piątek

Od kiedy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilnej „Moja Komenda”, Opolanie nie mają problemu z uzyskaniem kontaktu do dzielnicowego. Jak sami twierdzą, aplikacja przydaje się również w podróży, gdzie w razie potrzeby zaprowadzi nas pod same drzwi najbliższego komisariatu.

Już podczas pierwszych spotkań opolskich funkcjonariuszy z mieszkańcami powiatu było oczywiste, że aplikacja: „Moja Komenda” spotka się z uznaniem  choćby ze względu na ułatwienia w kontakcie z dzielnicowym. Kolejne przedsięwzięcia mundurowych w zakresie promowania tego narzędzia potwierdzały, że zamysł pomysłodawców tego rozwiązania przynosi wiele pozytywnych efektów. Uczestnicy takich spotkań przychodzili z często już zainstalowaną aplikacją: „Moja Komenda”, podkreślali użyteczność oraz udzielali porad przyszłym użytkowników. Jak się okazało, „Moja Komenda” ceniona jest również za to, że użytkownik będąc w obcym miejscu, w razie potrzeby może bez problemu dotrzeć do najbliższej jednostki Policji.   

Aplikacja „Moja Komenda” po wpisaniu adresu zamieszkania umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce.  Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Dowiemy się w ten sposób gdzie i w jakich godzinach możemy się z nim spotkać. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie również wtedy, gdy nie działa internet.
„Moja Komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe jednostki Policji. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki.

Należy pamiętać, że aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.
Przypominamy, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Podany adres mailowy ułatwi Państwu kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania formalnych zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

„Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna. Aplikację pobrać można pod poniższym adresem:
Dla urządzeń systemu Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl
Dla urządzeń systemu iOS - https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl&mt=8