Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 29.07.2021
Imieniny Marty, Konstantego i Olafa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

APEL! - plakaty i drzewa

03-10-2018 / środa

Apel o niezamieszczanie ogłoszeń na pniach drzew

Częstym zjawiskiem na terenie naszego miasta jest umieszczanie ogłoszeń i ulotek informacyjnych na pniach drzew. Ogłoszenia typu: „Sprzedam mieszkanie”, „usługi remontowo-budowlane”, „szukam opiekunki do dziecka”, „malowanie dachów”, „szybka pożyczka” jest częścią miejskiej architektury i wątpliwą jego ozdobą. Wbijanie gwoździ, pinesek czy zszywek w pień drzewa powoduje jego uszkodzenie i nie odwracalne zniszczenie. Przyklejanie ogłoszeń  taśmą z pewnością nie spowoduje uszkodzenia drzewa ale wszyscy wiemy, że drzewa do tego nie służą.  Takie działanie jest niezgodne z prawem a do tego szpeci otoczenie.
        Na podstawie Kodeksu Wykroczeń za wieszanie ogłoszeń na pniach drzew można zostać ukaranym grzywną. Tymczasem rozwiązanie problemu jest w miarę proste tzn. wieszając ogłoszenia należy korzystać ze słupów ogłoszeniowych.
        W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, z takim samym apelem zwracamy się również do komitetów wyborczych by nie umieszczali plakatów w miejscach do tego nie przeznaczonych.  Informujemy również, że plakaty będą usuwane przez gminę na koszt komitetów wyborczych.