Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 24.09.2021
Imieniny Marii, Gerarda i Teodora

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

15. edycja Manufaktury Smaków

23-06-2016 / czwartek

Licząc łącznie ze wszystkimi edycjami dawnego Jarmarku Opolskiego w dniach 2-3 lipca w Opolu Lubelskim odbędzie się już 15 edycja największej plenerowej imprezy w regionie – Manufaktury Smaków.

Impreza rokrocznie przyciąga kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju. Są też goście zagraniczni – tym razem ponownie odwiedzą nas goście z partnerskiego miasta Opola – węgierskiej Mikohazy.

Na sobotę, w dzień poprzedzający Manufakturę Smaków tradycyjnie zaplanowano imprezę na kąpielisku miejskim. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem „Opolska Noc Folkowa”. Podczas tego wydarzenia zaprezentowana zostanie inscenizacja "Polska Mieszka I" w wykonaniu grupy teatralnej "Carpe diem" z udziałem DZTL "Powiśloki", prezentacja grupy rekonstrukcji historycznej, gry i zabawy rycerskie, mini turnieje, prezentacja zbroi, taniec z szablami, konkurs na danie z kaszy "Strawa średniowiecznych wojów" i degustacja przygotowanych potraw a także ogniska obrzędowe i pieczenie kiełbasek. Na zakończenie odbędzie się koncert Angeli Gaber z zespołem TRIO DOBRE DUCHY – gwiazdy wieczoru oraz wspólna biesiada nad wodą. Tego dnia o godz. 9:00 Młodzieżowa Rada Gminy organizuje także Turniej Siatkówki Plażowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim.

W niedzielę rozpoczynamy jak zawsze mszą świętą o godzinie 12. Następnie ulicami miasta do Parku Miejskiego przejdzie korowód, w którym uczestniczą zespoły, kluby sportowe reprezentujące szkoły z terenu gminy Opole Lubelskie, organizacje pozarządowe, mieszkańcy miasta i zaproszeni goście z kraju i zagranicy. Na terenie parku będzie można zajrzeć do Owocowego Miasteczka w którym mieścić się będą stoiska firm reprezentujących Stowarzyszenie Owocne Inwestycje, najmłodsi z pewnością chętnie odwiedzą wesołe miasteczko a osoby w każdym wieku znajdą będą miały okazję do degustacji regionalnych produktów w ramach Święta Produktu Lokalnego organizowanego przy amfiteatrze przez Lokalną Grupę Działania Owocowy Szlak. Ponadto odbywać się będą konkursy, prezentacje produktów w amfiteatrze, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, warsztaty przygotowane przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Twórczej SWAT, turniej piłkarski sadowników. Na scenie na stadionie za parkiem wystąpi Kabaret PKS, a także młodzieżowe zespoły: Killoff, Raptor,WDPR, THUNDER NATION, FUNKY TOWN. Gwiazdami wieczoru będą Sławomir i grupa Lemon