Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 18.08.2022
Imieniny Bogusława, Bronisława i Ilony

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Umowa na budowę obwodnicy Opola Lubelskiego podpisana

20-06-2022 / poniedziałek

Dziś w Tarnogrodzie z udziałem wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, sekretarza stanu w ministerstwie infrastruktury Rafała Webera oraz przedstawicieli rządu i władz samorządowych podpisano umowy na budowę trzech obwodnic: Hrubieszowa, Opola Lubelskiego oraz Tarnogrodu. W uroczystości brał też udział Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.

Obwodnica Opola Lubelskiego znalazła się na liście 51 obwodnic, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich otrzymała wsparcie w kwocie 27 mln zł, rozłożone na lata 2022-2023. Całkowity koszt inwestycji to 45 mln zł. W tym roku inwestycja jest przygotowywana pod względem projektowym. Budowa ruszyć ma na początku przyszłego roku.

Celem budowy obwodnicy jest stworzenie jednego ciągu komunikacyjnego, od ulicy Fabrycznej do skrzyżowania ulic Lubelskiej i Szkolnej, z lokalizacją drogi na grobli między drugim i trzecim stawem oraz częściowo w końcowym odcinku na działkach prywatnych. Budowa obwodnicy pozwali na częściowe wyprowadzenie z centrum miasta transportu ciężkiego i skierowanie go bezpośrednio do obszaru w którym zlokalizowana jest strefa inwestycyjna.

Fot. DS-W.