Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 24.09.2021
Imieniny Marii, Gerarda i Teodora

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Tancerze eM Studio Opole Lubelskie Vice Mistrzami Polski

16-09-2016 / piątek

Wielki sukces tancerzy z Opola Lubelskiego. 10 września formacja taneczna działająca w eM Studio wywalczyła tytuł Vice Mistrzów Polski w tańcach standardowych w kategorii młodzieżowej.

W sobotę w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Brali w nich udział również reprezentanci Opola Lubelskiego, którzy na co dzień  trenują w Tanecznym Klubie Sportowym eM Studio.

Przez ostatnie dziewięć miesięcy dzieciaki trenowały 4-5 razy w tygodniu po kilka godzin. A ostatnie dwa tygodnie praktycznie nie schodziły z parkietu pokonując własne słabości i przeciwności. Do tego sukcesu przyczynił się również tygodniowy obóz wakacyjny w Zamościu podczas którego  tancerze trenowali  od rana do wieczora. Młodzi tancerze swój wielki sukces zawdzięczają bardzo ciężkim i intensywnym treningom, swojemu zaangażowaniu, upartości w dążeniu do celu oraz rodzicom.

W XXXIII Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych brały udział formacje z Krosna, Warszawy, Oświęcimia, Białegostoku, Bydgoszczy, Radomia. Reprezentanci Opola Lubelskiego zaprezentowali sześciominutowy układ taneczny. Składał się on z pięciu tańców standardowych - walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, foxtrota i quickstepa. Uwagę sędziów zwrócił profesjonalizm formacji, synchronizacja, choreografia, żywiołowa muzyka oraz wartość techniczna. 

Tancerze już snują plany na przyszły rok. Za rok wybierają się na kolejne Mistrzostwa Polski pełne niezapomnianych wrażeń. Wierzymy, że uda się zachować kontynuację dla dotychczasowego składu, oraz stworzyć kolejny z jeszcze młodszych tancerzy. Naszym marzeniem jest, aby Opole Lubelskie było miastem znanym z Formacji Tanecznej, jak to jest w przypadku chociażby Radomia czy Elbląga.

PREZENTUJEMY SKŁAD FORMACJI:

Cezary Gazda
Marek Gogół
Marek Adaszewski 
Kacper Nita 
Kacper Bojarski 
Sławomir Surdacki
Dawid Kucharczyk
Jakub Bielecki
Oliwia Pernak
Oliwia Orzeł
Natalia Bryś
Gabriela Gołębiowska
Joanna Kalińska
Wiktoria Piłat 
Anna Kępowicz 
Aniela Adaszewska 
Martyna Nowak
Julia Pietras
Angelika Kazimierczak

Trenerami formacji są: Maciej Gołębiowski oraz Magdalena Gołębiowska