Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 29.07.2021
Imieniny Marty, Konstantego i Olafa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Szanty i Ryby już w najbliższą niedzielę

19-07-2017 / środa

Zapraszamy Państwa na kolejną edycję wydarzenia plenerowego „Szanty i Ryby w Opolu Lubelskim”, które na stałe wpisało się na mapę imprez cyklicznych organizowanych przez OCK.  W tym roku na scenie zaprezentują się: szantyman Sławomir Stefaniak oraz zespoły wykonujące szanty i muzykę żeglarską „W stronę portu” oraz „Kliper”.

Spotkamy się nad wodą przy ul. Rybackiej więc już dziś zapraszamy do udziału w konkursach. W tym roku Lokalna Grupa Działania partner wydarzenia przeprowadzi w trakcie imprezy konkurs kulinarny „PO PROSTU PSTRĄG” oraz „RODZINNE WYŚCIGI KAJAKOWE”. Do wygrania w konkursach będą liczne nagrody m.in. dwuosobowe kajaki pneumatyczne. Regulaminy konkursowe, karty zgłoszenia i informacje znajdziecie na stronie LGD „Owocowy Szlak”.  Tradycyjnie już dzięki gospodarstwu rybackiemu „Pstrąg Pustelnia” odbędzie się konkurs „ŁAPANIA PSTRĄGA”, w którym co roku biorą udział dzieci i dorośli, rywalizacja i kibicowanie dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń. Podczas „Szanty i Ryby” odbędzie się również Turniej Wodnej Piłki Siatkowej opolskiego RADIA PROGRES, na który zapraszamy czteroosobowe drużyny. Zachęcamy całe rodziny, firmy, instytucje, organizacje, a także mieszkańców Opola Lubelskiego i okolic do wspólnej zabawy i podjęcia pozytywnej rywalizacji.
Podczas tej edycji  „Szanty i Ryby” poznamy również czym jest pirografia. Pokazy warsztatowe w wykonaniu Wojciecha Rzepki (www.wypalam.pl). Atrakcją będzie również pokaz robienia łodzi w wykonaniu Mateusza Tabaki z Basonii.

Od samego rana w dniu imprezy odbywać się będą zawody wędkarskie, o które zadba PZW SAZAN z Opola Lubelskiego, zaś po południu zaplanowane są przejażdżki motorowodne.  
Nie zabraknie tego dnia w plenerze naszej biblioteki, która pojawi się z propozycjami nie tylko na długi wakacyjne popołudnia lecz także na gorące plaże.  Odwiedzi nas również „Karpiowóz”, będą atrakcje dla dzieci – gry, zabawy, dmuchańce, i najważniejsze pyszny, świeży, grillowany pstrąg oraz zupa z karpia, którą poczęstuje uczestników imprezy restauracja Hotelu Montis.
 
A to wszystko 23 lipca na Kąpielisku Miejskim  w Opolu Lubelskim, ul. Rybacka.
Już dziś zapraszamy na SZANTY I RYBY. Startujemy po obiedzie ;-)