Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 26.07.2021
Imieniny Anny, Anity i Mirosławy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Niekorzystne zjawiska atmosferyczne – oświadczenia

28-04-2017 / piątek

Rolnicy którzy ucierpieli  w związku z wystąpieniem wiosennych przymrozków mogą złożyć wniosek o oszacowanie szkód w uprawach. Wniosek wraz z oświadczeniem można składać do 19 maja 2017 włącznie w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 4 w Punkcie Obsługi Klienta.

Druki oświadczeń znajdują się na stronie internetowej jak również w punkcie obsługi klienta Urzędu Miejskiego.

Bardzo ważne jest aby w tabeli niniejszego oświadczenia wpisać wszystkie uprawy niezależnie od wielkości poniesionych strat (również nieuszkodzone), zgodnie z danymi zawartymi we wniosku o dopłaty bezpośrednie składanym do ARiMR, który należy udostępnić do wglądu Komisji.

Ważne jest również, aby oświadczenie było złożone w każdej gminie, w której producent posiada grunty rolne (jeśli takie straty miały miejsce). Gospodarstwa, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, obowiązani są do złożenia dodatkowego oświadczenia o wielkości tej produkcji.

Oba oświadczenia są podstawą do opracowania protokołu z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.