Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 25.06.2022
Imieniny Łucji, Witolda i Doroty

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Laboratoria Przyszłości - pracownia językowa w Jedynce

19-05-2022 / czwartek
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim otwarto pracownie językową, której wyposażenie szkoła zakupiła ze środków pozyskanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Dyrektor ZEAS Janusz Gąsior i Dyrektor SP Nr 1 Ilona Majak-Gierczak.
 
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
 
Do sześciu opolskich szkół w ramach programu trafiło dokładnie 432 600,00 zł. Za te pieniądze szkoły zostały doposażone w nowoczesne narzędzia wspierające odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości - takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów. Do szkół trafiły m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty czy sprzęt do nagrań. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły mogły też zakupić wyposażenie dodatkowe – od narzędzi do prac ręcznych, przez gogle VR, po pomoce dydaktyczne. Celem programu jest także umożliwienie młodzieży nauki poprzez eksperymentowanie i zdobywanie w ten sposób praktycznych umiejętności.
 
Wsparcie finansowane pochodzi z funduszu przeciwdziałania COVID-19 i nie wymaga konieczności wniesienia wkładu własnego. Jest przyznawane w zależności od wielkości szkół.