Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 23.05.2022
Imieniny Iwony, Michała i Renaty

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Zdrowie mieszkańców bogactwem gminy

26-06-2020 / piątek

25 i 26 czerwca przeprowadzona została akcja profilaktycznych badań znamion pod hasłem „Akcja czerniak – badania profilaktyczne”. Została ona sfinansowana z budżetu Gminy Opole Lubelskie w ramach inicjatyw lokalnych i projektu „Zdrowie mieszkańców bogactwem gminy” zainicjowanej przez panią Jadwigę Adamczyk.

Przez dwa dni z porady i konsultacji lekarskiej w kierunku profilaktyki czerniaka skorzystało łącznie 86 osób. „Uważam, że to niezwykle cenna inicjatywa i mam nadzieję, że nie ostatnia tego typu akcja organizowana przez panią Jadwigę.  Zdrowie mieszkańców to dla mnie jeden z priorytetów, a badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów na wczesne wykrawanie poważnych schorzeń na wczesnym etapie choroby. To z kolei pozwala na dużo skuteczniejsze leczenie” mówi Sławomir Plis – Burmistrz Opola Lubelskiego. Badania zorganizowane zostały we współpracy z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Opolu Lubelskim.

Jednocześnie informujemy, że wciąż prowadzone są zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne (wyjazdy grupowe) do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Badania bezpłatne dla wszystkich kobiet od 18-tego roku życia obejmują: mammografię, usg narządów rodnych, cytologię, usg piersi w razie potrzeby, badania laboratoryjne w razie potrzeby.  Komplet badań wykonuje się w ciągu jednego dnia.

Wszystkie informacje i zapisy pod numerem tel. 663 433 111.