Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 05.07.2022
Imieniny Antoniego, Bartłomieja i Karoliny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Rusza drugi etap przebudowy ulicy Puławskiej

09-05-2018 / środa

9 maja ruszy drugi etap przebudowy ulicy Puławskiej w Opolu Lubelskim. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych jeszcze w 2017 roku.

Całe zadanie zostało podzielone na dwie części w związku z trudnościami związanymi z wyłonieniem wykonawcy na pierwszy etap inwestycji w którym na całej długości ulicy Puławskiej wykonywano kanalizację sanitarną i sieć wodociągową. Nowe rury pozwolą na bezawaryjną ich eksploatację przez następnych kilkadziesiąt lat. „Po dwóch nieudanych próbach wyłonienia w przetargu wykonawcy na tę inwestycję zdecydowaliśmy się podzielić ją na dwa etapy i pierwszy etap zlecić Opolskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu, aby prace ruszyły możliwie szybko” mówi Dariusz Wróbel - Burmistrz Opola Lubelskiego. Prace trwały do kwietnia 2018 roku.

Teraz do prac przystępuje wyłoniona w przetargu firma Eko Drogpol z Urzędowa. W ramach przebudowy cała ulica Puławska na długości 282 mb, od skrzyżowania z ul. Lubelską, otrzyma nową nawierzchnię bitumiczną, a 7 zjazdów wykonanych zostanie z kostki brukowej o grubości 8 cm. Wykonane zostaną nowe chodniki, usunięte wcześniej drzewa zastąpią nowo nasadzone drzewa, zlokalizowane niżej, między blokiem a skarpą. Chodniki będą wykonane z nowej kostki brukowej, a ich krawężniki zostaną obniżone co umożliwi wjazd na nie samochodów. W ramach pasa drogowego wyodrębniony zostanie chodnik o szerokości 2 metrów. Miejsce wydzielone w nim innym kolorem kostki brukowej służyć będzie do zatrzymywania się i postoju aut.

Cała przebudowa ma na celu m.in. rozwiązanie problemu z przejazdem ul. Puławską na odcinku od skrzyżowania z ul. Morwową do skrzyżowania z ul. Targową i Rzemieślniczą.  Kierowcy, którzy często korzystają z tego odcinka ulicy Puławskiej znają problem doskonale. Lewa strona ulicy, wzdłuż bloków, jest stale zajęta przez parkujące samochody, co praktycznie uniemożliwia wyminięcie się samochodów jadących z przeciwnych kierunków. W przypadku szerszych samochodów np. busów manewr wyminięcia jest zupełnie niewykonalny. Po przebudowie ruch będzie mógł swobodnie odbywać się obie strony.

Cała inwestycja sfinansowana jest z budżetu gminy. Wykonawca ma czas na wykonanie prac do końca czerwca. Koszt wykonania sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej to 465 830,70 zł a przebudowy ulicy - 483 980,40 zł.