Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 29.05.2020
Imieniny Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Nowe nawierzchnie dróg gminnych jeszcze w tym roku

11-10-2017 / środa

Wyłoniono wykonawców w przetargu na przebudowę czterech odcinków dróg gminnych.
Przetarg podzielony był na trzy części. W pierwszej dotyczył wykonania drogi gminnej w miejscowości Jankowa – Pomorze o długości 1,2 km. Zadanie obejmuje wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego a także wykonanie oznakowania pionowego drogi i poboczy ziemnych z obu stron.
W przetargu na tę część wpłynęły 3 oferty z których najkorzystniejszą złożyła firma PPTHU ROLBUD i Kopalnia piasku Roman Madejek z Chodla. Zaoferowano wykonanie inwestycji za kwotę 681 946,35 zł. Partnerem gminy przy tej inwestycji są Lasy Państwowe które dofinansują budowę drogi kwotą 300 000 zł. „Dzięki realizacji tej inwestycji wykonana kilka lat temu „schetynówka” łączącą Kazimierzów z Pomorzem zostanie przedłużona praktycznie do ulicy Pomorskiej i Szkolnej w Opolu. Dzięki temu zyskamy w całości pokryty asfaltem ciąg komunikacyjny który będzie mógł także służyć mieszkańcom jako bardzo malownicza, wygodna i bezpieczna trasa rowerowa” mówi Dariusz Wróbel, Burmistrz Opola Lubelskiego.
W drugiej części przetargu wyłoniono wykonawcę przebudowy odcinków  dróg Wandalin – Widły o długości 643 m oraz ul. Krzywej i Cichej na odcinku o łącznej długości 317 m. Do tej części przetargu przystąpiły dwie firmy i ponownie najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ROLBUD. Koszt zadania wyniesie 344 198,88 zł.
Do trzeciej części przetargu odnoszącej się do wykonania przebudowy drogi stanowiącej łącznik pomiędzy ulicą Zagrody a ulicą Rybacką w Opolu Lubelskim przystąpiła jedna firma – EKO-DROGPOL z Urzędowa i to jej zostało powierzone wykonanie inwestycji której koszt wyniesie 142 995,00 zł. Łącznik zostanie wykonany z kostki brukowej na długości 252 metrów i szerokości 2,5m.
Burmistrz podpisał już umowy na wykonanie wszystkich trzech części zamówienia.  Wykonawcy mają czas na wykonanie inwestycji do 20 listopada 2017 roku.