Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 26.02.2024
Imieniny Aleksandra, Arkadiusza i Mirosława

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Kongres KGW w Gminie Opole Lubelskie

18-11-2022 / piątek

Kongres Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Opole Lubelskie to nowe wydarzenie, które odbyło się po raz pierwszy 17 listopada 2022 roku w sali bankietowej restauracji Cukrownia w Opolu Lubelskim. Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy był Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis a organizatorem kongresu była Gmina Opole Lubelskie. 

W wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób z 15 kół oraz stowarzyszeń działających na terenie gminy. Oprócz przygotowanych w programie prelekcji i wykładów, panie z KGW wzięły także udział w konkursie kulinarnym „Opolskie Smaki” na tradycyjne ciasto niedzielne. Komisja konkursowa najwyżej oceniła sernik z owocami w polewie czekoladowej przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Elżbiety. Druga nagroda powędrowała do KGW „Championki” w Ćwiętalce  a trzecie miejsce na podium zajęło KGW „Leonianki” z Leonina. Nagrody i wyróżnienia wszystkim uczestnikom wręczyli Zastępca Burmistrza Waldemar Gogół i Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim Dariusz Stachowicz.

W Kongresie KGW uczestniczyła ekipa Telewizji Polskiej, która relacje z wydarzenia zaprezentuje na antenie TVP 3 Lublin w niedzielę 20 listopada.