Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 03.12.2022
Imieniny Hilarego, Franciszka i Ksawery

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Igrzyska sportowe uczniów i koncert zespołu Pectus

19-09-2022 / poniedziałek
21 września 2022 roku (środa) w Opolu Lubelskim odbędzie się uroczysta inauguracja II edycji Sport Klubów - projektu funkcjonującego w ramach Programu MEiN „Aktywny powrót do szkoły. WF z AWF”.
 
W godz. 11.00-13.00 na stadionie miejskim przy ul. Kolejowej 17 w Opolu Lubelskim zostaną zorganizowane Igrzyska sportowe uczniów szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyć będzie 300 młodych sportowców - uczennic i uczniów z klas I-III z terenu miasta i gminy Opole Lubelskie, którzy rywalizować będą, zgodnie z duchem fair play i hasłem „udział ważniejszy niż zwycięstwo”, w konkurencjach opartych na fundamentalnych umiejętnościach ruchowych.
 
Otwarcie zawodów odbędzie się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim! Startujący uczestniczyć będą w uroczystej defiladzie, następnie poczet flagowy złożony z przedstawicieli szkół dokona wciągnięcia na masz flagi igrzysk oraz zapali znicz olimpijski, a przedstawicielka młodych sportowców odczyta w Ich imieniu przyrzeczenie olimpijskie. Ostatnim punktem otwarcia igrzysk będzie odśpiewanie hymnu olimpijskiego.
 
Po igrzyskach, od godz. 13.00 organizatorzy zapraszają na koncert Zespołu Pectus.
 
Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, #FiliaAWFwBiałejPodlaskiej, Gmina Opole Lubelskie
 
W przypadku złych warunków atmosferycznych zawody będą rozgrywane w sali sportowej przy ul. Kolejowej 13.