Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 28.05.2020
Imieniny Wiktora, Ingi i Ignacego

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

13-09-2019 / piątek

     Już piąty rok z rzędu Gmina Opole Lubelskie prowadzi program darmowych szczepień przeciw grypie dla seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia.
    
     Z roku na rok coraz większe powodzenie akcji sprawiło, że gmina zdecydowała się ją kontynuować także w tym roku, przeznaczając na nią fundusze w wysokości 20000 zł. Pozwoli to zaszczepić 385 osób.
W roku bieżącym akcję szczepień prowadzić będzie Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Opolu Lubelskim, które złożyło najlepszą ofertę, w której koszt jednego szczepienia wyceniony został na 51,90 zł.
Dzisiaj, 13 września Sławomir Plis Burmistrz Opola Lubelskiego wraz z Gabrielem Majem prezesem PCZ podpisali umowę dotycząca realizacji tegorocznej edycji programu.  
Wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 65 lat i są mieszkańcami Gminy Opole Lubelskie zapraszamy do skorzystania z tej oferty.
     
     Profilaktyczne szczepienia przeciw grypie są szczególnie ważne dla osób starszych, które są najbardziej narażone na poważne powikłania pogrypowe, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Najczęstszymi powikłaniami pogrypowymi są: zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie oskrzeli lub płuc, zatok i zapalenie opon mózgowych. Eksperci podkreślają, że szczepienia są najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia się przed grypą a ich skuteczność wynosi 60-90%. W 2015 roku kiedy gmina realizowała program po raz pierwszy skorzystało z niego 214 seniorów. Rok później było to 294 mieszkańców, w trzeciej edycji 320, a w roku ubiegłym aż 364.
    
      Chętnych do skorzystania z darmowego szczepienia zapraszamy do umawiania się na szczepienie telefonicznie lub osobiście w rejestracji Przychodni Lekarza Rodzinnego (POZ) Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. ul. Szpitalna 9 lub pod numerem telefonu 600.416.557 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Szczepienia będą wykonywane w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 8.00-18.00, środa w godz. 8.00-15.00
Program jest realizowany do 29 listopada lub do wyczerpania szczepionek.